Δημοσίευση από sapsalomenos Σαβ Μαρ 14, 2009 4:16 pm

Για να δουμε...

Χαντμπολ Empty Απ: Χαντμπολ

Δημοσίευση από sapsalomenos Σαβ Μαρ 14, 2009 11:03 pm

Αερωπός Έδεσσας - Πανσερραϊκός 30-24 (Α2 handball)

Δεν τα κατάφεραν τα λιοντάρια στην Έδεσσα. Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κατακτήσουν τη νίκη, και ταυτόχρονα σημαντικό πλεονέκτημα για την άνοδο στην Α1. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 15-11, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο υπήρξε ολιγόλεπτη διακοπή του αγώνα λόγω τραυματισμών και αποβολής παίχτη των λιονταριών. Τον αγώνα παρακολούθησαν περίπου 500 φίλοι του Αερωπού και μερικοί του Πανσερραϊκού σε ένα κατάμεστο γήπεδο. Οι ελπίδες του Πανσερραϊκού για άνοδο μειώθηκαν σημαντικά, καθώς χρειάζεται πλέον στραβοπάτημα του Αερωπού.