Registration date : 09/02/2009

24η Αγωνιστική Empty 24η Αγωνιστική

Δημοσίευση από Rory_Admin Παρ Μαρ 06, 2009 6:24 pm

MVP3: Ιμπραϊμα Μπακαγιόκο (ΠΑΟΚ)

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ μπήκε ως αλλαγή στο 69' και άλλαξε τη ροή της αναμέτρησης με τον Πανιώνιο, βοηθώντας τον δικέφαλο του Βορρά να αποδράσει με το τρίποντο από τη Ν. Σμύρνη (2-1). Ο Μπακαγιόκο εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Κονσεϊσάο στο 75' και ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στις καθυστερήσεις ο ιβοριανός επιθετικός με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.
    53,7%

MVP1: Γιώργος Φωτάκης (Λάρισα)

Ο μέσος της Λάρισας ήταν ο ακρογωνιαίος λίθος της νίκης των "βυσσινί" επί του Εργοτέλη στο Αλκαζάρ (3-2), η οποία έφερε την ομάδα του κάμπου ακόμα πιο κοντά στην εξασφάλιση της 5ης θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ. Ο Φωτάκης πέτυχε το δεύτερο γκολ Λάρισας (46'), ενώ οκτώ λεπτά αργότερα παραλίγο να πετύχει το γκολ της... δεκαετίας, όταν με μια λόμπα κάτω από τη μεσαία γραμμή προσπάθησε να κρεμάσει τον Πόζα αλλά η μπάλα προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Εργοτέλη.
    24,5%

MVP2: Ισμαέλ Μπλάνκο (ΑΕΚ)

Ο "Ζορό" της Ενωσης έβαλε φαρδιά - πλατιά την υπογραφή του στο παιχνίδι με την Ξάνθη (2-1). Ο Μπλάνκο δημιούργησε το πρώτο γκολ δίνοντας την πάσα στον Εντίνιο, ενώ πέτυχε το δεύτερο γκολ με ωραίο πλασέ. Ο αργεντινός επιθετικός έβγαλε και μια εντυπωσιακή μπαλιά με τακουνάκι στον Ταχτσίδη, αλλά ο νεαρός ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ δεν μπόρεσε να αξιοποιήσει την εκπληκτική πάσα του συμπαίκτη του.